Lyžovanie a skialpinizmus

Kto má rád zimu, tak na Nižnej Boci si ju naozaj užije. Padajúci sniežik a praskajúce drevo vám vytvorí dokonalú romantickú atmosféru. Pre športovcov je tu možnosť lyžovania na Bačovej rovni (3 km) a Čertovici (8 km). Najväčšie lyžiarske stredisko Jasná je vzdialené 25 km. Pre zdatnejších lyžiarov je tu množstvo príležitostí skialpinizmu napr. na Rovnú hoľu, Ďumbier či Lajštroch s nádhernými výhľadmi na Vysoké Tatry.

Bežkovanie

Pre milovníkov bežiek sa na Čertovici nachádzajú upravené trate so stopou napr. na Lenivú alebo Beňušku. V obci Hybe sa nachádza aj bežecký areál.

Turistika

Pre milovníkov letných turistík sa tu nachádzajú možnosti v podobe turistiky na Rovnú hoľu, Ohnište či Ďumbier, ale aj kopa menších turistík pre rodiny s deťmi, ako je napr. prechádzka na Debnárikovú, sedlo Črchla alebo aj po starej ceste na Vyšnú Bocu. Pre menej náročných a hlavne rodiny s deťmi je ako stvorená rozhľadňa na Krajčovom vrchu.

Cyklistika

Na svoje si prídu aj cyklisti nakoľko sa v obci začínajú niektoré cyklo-trasy. Pre tých zdatnejších odporúčame cyklistiku na prečerpávajúcu vodnú elektráreň Čierny Váh odkiaľ sú nádherné výhľady na celé Vysoké Tatry a veľkú časť Nízkych Tatier. Tí, ktorí si trúfnu je tu aj Vrchárska koruna liptovská, pri ktorej musíte navštíviť vybrané vrcholy a vyfotiť sa na nich.

Zber lesných plodov


,,Komu sa nelení, tomu sa zelení " 
Na svoje si prídu aj zberači plodov, ktorých je v okolitých lesoch neúrekom. Príroda Nižnej Boce ponúka rôzne druhy hríbov najmä dubáky či kuriatka, ale aj lesné plody v podobe brúsnic,
čučoriedok alebo malín, z ktorých si môžete vyrobiť chutné džemy priamo z Tatranskej prírody.

Wellness

Súčasťou penziónu je aj malý wellness s fínskou saunou cca 70 °C. Vo wellnesse sa nachádza aj odpočiváreň s dvoma lehátkami a pieckou na drevo. Vstup do sauny preferujeme s plachtou, ktorá je pripravená v odpočivárni.

Dvor a detské ihrisko

Pre našich najmenších hostí máme pripravené malé detské ihrisko s húpačkami, šmýkaľkou, pidiomčekom a pieskoviskom (uzatvárateľné)

Altánok

Posedenie pri varení guláša alebo grilovaní s výhľadom na ihrisko 

Kaďa

Užite si chvíle pokoja v teple drevenej kadi. V júni okolo lietajú svätojánske mušky, v septembri počuť jeleniu ruju, v zime padá sniežik zatiaľ čo sa vyhrievate